PDSIO Eurotherm

Wykrywanie:

przerwa na grzałce

wybite bezpieczniki

zwarcie

brak napięcia zasilającego
przerwane połączenie z regulatorem

 

DOKUMETACJA:

Opis - Założenia

 

Funkcja PDSIOTM - Pulse Density Signaling Input Output

Regulator i programator zadawania (max. 20 programów), komunikacja, alarmy

IDEALNY DO:

  

WŁAŚCIWOŚCI I KORZYŚCI:

 

PDSIO jest własną unikalną techniką rozwiniętą przez Eurotherm dla dwukierunkowej szybkiej i dokładnej komunikacji pomiędzy instrumentami poprzez pojedynczą parę przewodów.

Funkcja wykorzystywana do transmisji analogowych i cyfrowych danych i wyświetlanie m.in. prądu grzejnika na wyświetlaczu regulatora czy diagnostyka obciążenia

Tryby pracy modułu PDSIO

Dostępne są 4 tryby pracy modułu PDSIO. Trzy z nich przeznaczone są do pracy z regulatorami PID sterującymi elementy grzejne przez SCR / SSR.

 - wskaźnik błędnej pracy modułu sterownika tyrystorowego SSR (tryb 1)
 - monitorowanie prądu w obw. wyjściowym sterownika tyrystorowego SSR (tryb 2)
 - praca analogowa z SSR
 - retransmisja sygnału zadawania

 

W trybie 1 - Alarmowania - wyjście logiczne dostarcza sygnał o wymaganej mocy do TE10S - tyrystorowego stycznika mocy (SSR), a SSR zwraca sygnał OK lub odpowiada informacją o wystąpieniu błędu w obwodzie obciążenia (błędzie sprzężenia)

 

W trybie 2 - Monitorowania - wyjście logiczne dostarcza sygnał o wymaganej mocy do TE10S - tyrystorowego stycznika mocy (SSR), a SSR odpowiada informacją o prądzie obciążenia w trybie ON (jeśli obwód obciążenia jest OK) i dwoma informacjami o błędach - błędzie SSR lub błędzie obwodu grzejnika. (w przypadku wystąpienia błędu) 

 

W trybie 3 - sterowania 4-20mA - regulator transmituje do sterownika tyrystorowego analogowy sygnał 4-20mA. SSR odpowiada informacją o prądzie obciążenia w trybie ON (jeśli obwód obciążenia jest OK) i dwoma informacjami o błędach - błędzie SSR lub błędzie obwodu grzejnika. (w przypadku wystąpienia błędu) 

 

W trybie 4 - retransmisja sygnału zadawania- regulator pracujący jako Master transmituje wartość sygnału zadającego do podrzędnego regulatora. Regulator slave pracuje w trybie śledzenia tego sygnału i odpowiada sygnałem holdback jeśli nie może zostać w obrębie wyznaczonego mu limitu dopuszczalnego.

 

Zobacz również: PD/CTX - Inteligentny pomiar prądu obciążenia 

 

ELEKTRO-TRADING sp. z o.o.
Tel: +48 (0-32) 330-45-70,  Fax: +48 (0-32) 330-45-74,  e-mail: info@elektro-trading.com.pl
TOP