Sterownik wielopętlowy - Eurotherm Mini8

 

iTools - konfiguracja regulatora

 

DANE TECHNICZNE

Bloki sterowania:

Pętle PID: 4, 8 lub 16

Sterowanie: PID, On/Off, 

wy: analogowe 4-20mA, TiProp, podw. kanał OP

 

algorytm chłodzenia:

liniowy, woda, olej, wentylator

 

strojenie pętli: autotune, 3 wer. ustawień parametrów PID

 

Inne cechy:

sterowanie kaskadowe, sterowanie proporcjonalne, feedforward, alarmy pętli i czujnika, zdalne zadawanie, śledzenie zadawania, sterowanie wilgotnością, remote SP, wej. sondy cyrkonowej

Wejścia / wyjścia:

4/8-kanałów karta TC

C, J, K, L, R, B, N, T, S, mV, własna krzywa

zakres mV:  -77 ÷ +77mV

rozdz.: 20 bit, 1.6µV

dokładność: ± 1°C ± 0,1% odcz.

 

8-kanałowa karta Wy. cyfrowych

typ kanału: on/off, TiProp

zasilanie: 15÷30Vdc

(H: >3V, L <1.2V, 0.9 typowe, min. czas imp.: 20ms)

 

4/8-kanałowa karta wyjść AO

typ wy: 4-20mA

zakres: 0-20mA, 360Ω

rozdz: 1/10000 (typowe 1µA)

dokładność: ±0.1% odczytu

 

3-kanałowe we. CT (przekładnika)

3 niezależne kanały, 0-50mA,

wsp: 10/0.05 do 1000/0.05

dokładność lepsza niż ±2% zakresu

Wykrywanie błędu obciążenia:

max. 6 obciąż. na we. CT

PLF, zwarcie i przerwa w obw. SSR,

przekroczenie prądu

Programator zadawania:

50 programów,

200 segmentów,

8 wy. zdarzeń

we. cyfrowe: Run, Hold, Reset, skip segment, praca synchroniczna programatora

 

Działanie po zaniku napięcia:

Rampa, Reset, kontynuacja

 

Servo start: PV lub SP

 

inne cechy: zdarzenia czasowe, zdarzenia PV, wart. użytkownika, gwarantowane wygrzewanie

Receptury:

x8 - 24 parametry na recepturę

długość nazwy 8 znaków,

wybór: HMI, comms, sterowanie

Alarmy procesu:

Liczba:  32 / 32 / 32

analogowe, cyfrowe, sensor break

Typ: absolutne, odchyłka, zakres zmian

Dostęp: łączone bezpośrednio, przez protokół komunikacji lub wyjścia logiczne

Bloki Toolkit:

Funkcje logiczne i matematyczne

24 bloki przeliczania wartości analogowych - f. matematyczne,

24 bloki funkcji logicznych,

4 bloki multiplekserów

2 bloki liczników i 2 sumatorów

4 bloki timerów

1 blok typu Switchover - przełączania między 2 wartościami

16 pkt. linearyzacja krzywej

2 bloki wej. BCD

2 bloki monitorowania wejścia:

(max, min, przekroczenie progu),

Zegar czasu rzeczywistego

Komunikacja:

Ethernet Modbus TCP,

EtherNet /IP,

EIA485 (3p/5p), Modbus RTU Slave, Profibus DP, DeviceNet, CanOpen

 

Modbus RTU - EIA485 (3 lub 5 przew) RJ45,

DeviceNet - CAN, 5pin OC

(125k, 250k, 500k)

Modbus RTU EIA232 - RJ-11 port do konfiguracji (standardowo),

Zasilanie:

17,8÷28.8Vdc max. / 15W max. 

Warunki pracy:

0÷55°C, 5÷95%RH 

Stopień ochrony:

IP20

Wymiary:

124 x 108 x 115mm, 1kg

Standardy:

CE, cUL (E57766),

EMC: EN50081-2, EN50082-2

Bezpieczeństwo: EN61010

 

 

DOKUMETACJA:

Karta katalogowa Mini8

 

Oferta - EUROTHERM LTD

PRZEJDŹ do:

 

MINI8 wielopętlowy sterownik PID / moduł akwizycji danych na szynę DIN

do 16 pętli sterowania PID, 32 wejścia analogowe, komunikacja, f. log-matem

Zastosowania:

 

Montowany na szynie DIN i wyposażony w - 4, 8 lub 16 pętli PID, najnowszy sterownik Eurotherm zwany Mini8 przeznaczony jest zarówno do samodzielnego sterowania procesami jak i do integracji z istniejącymi bądź nowo uruchamianymi aplikacjami sterowników PLC, nadzorczych systemów sterowania czy układami monitorowania procesów.

Sterownik może pracować również jako 32 wejściowy, zdalny system akwizycji danych.

 

Przy umiarkowanych kosztach zakupu, otrzymujemy wysokiej klasy, kompaktowy, modularmy system sterowania który sprawdzi się w prawie w każdej aplikacji - od prostych układów sterowania do najbardziej kompleksowych i wymagających systemów.

 

Sterownik Mini8 standardowo zawierający różnorodne wersje aplikacji sterowania, dostarczany jest wg. złożonego wcześniej zamówienia. Konfigurację tę można jednak łatwo i szybko dostosować dla potrzeb własnej aplikacji. Idealnie nadaje się do tego dotykowy panel operatorski VT505 Eurotherm lub alternatywnie Mini8 może być skonfigurowany za pomocą pakietu iTools uruchomionego na komputerze PC.

 

Cechy sterownika są porównywalne z najnowszymi regulatorami panelowymi serii 3000 Eurotherm włączając w to zaawansowanie algorytmu sterowania pętlą PID, funkcje programowania profili zadawania oraz takie cechy jak funkcje matematyczne, logiczne oraz bloki operacji czasowych.

 

W przypadku zastosowań w instalacjach akwizycji danych analogowe wejścia i wyjścia sterownika Mini8 pracujące w kombinacji z najnowszymi rejestratorami graficznymi Eurotherm - rejestratorami serii 6000 zapewniają pełny, niczym nie skrępowany podgląd i dostęp zarówno lokalny jak i sieciowy do wszystkich etapów przebiegu procesu.

 

 

Zobacz -
zestawienie: regulatory temperatury Eurotherm do zaawansowanych aplikacji sterowania

GŁÓWNE CECHY STEROWNIKA:

 

MINI8 PODŁĄCZONY DO SYSTEMU SCADA

Sterownik Mini8 Eurotherm może być wykorzystywany jako jednostka samodzielna lub zainstalowany jako komponent Sterownik wielopętlowy Mini8 w systemie SCADAinnych układów sterowania - systemów akwizycji danych czy większych instalacji sterowania procesami.

 

 

Eurotherm zapewnia rozwiązania od 'prostych' systemów typu SCADA z wykorzystaniem pakietów oprogramowania iTools lub Specview do bardziej wymagających aplikacji wykorzystujących pakiety typu EurothermSuite czy Wonderware.

 

Elastyczna i otwarta komunikacja sterownika Mini8 Eurotherm pozwala na łatwą adaptację modułu w systemach sterowania wykorzystywanych przez innych producentów.

 

STEROWNIK MINI8 JAKO SYSTEM AKWIZYCJI DANYCH

Obojętnie, czy potrzeba kontrolować przebieg procesu zdalnie czy lokalnie, rejestrować poszczególne etapy cyklu z kolejnych urządzeń systemu czy też zapewnić scentralizowaną obsługę HMI (podgląd danych dla operatora, modyfikacja parametrów sterowania procesem) samego sterownika - graficzne rejestratory Eurotherm serii 5000 / serii 6000 oferują proste ale skuteczne rozwiązania takich potrzeb.

 

Korzystając z komunikacji master i możliwości oprogramowania, użytkownik może kontrolować i podglądać informacje napływające ze sterownika bezpośrednio na dotykowym ekranie rejestratora lub na dowolnym komputerze PC podłączonym w sieci.

 

IDEALNY PARTNER PLC

Eurotherm Mini8 - sterownik PLC

 

 

 

 

Mini8 jest idealnym partnerem dla PLC w wielopętlowych aplikacjach sterowania PID takich jak wytłaczarki tworzyw plastycznych czy wielostrefowe piece.

 

Jest bardzo atrakcyjną cenowo alternatywą do wdrożenia pętli sterowania w PLC. Przez przeniesienie pętli sterowania do Mini8 sterownik PLC może koncentrować się na szybszym i efektywniejszym sterowaniu logiką systemu bez przeciążania aktualnie wykonywanych algorytmów sterowania.

 

Zapewniając doskonałe parametry sterowania oraz łatwą konfigurację oferuje takie same możliwości jakie proponowane są przez Eurotherm w najnowszych sterownikach i regulatorach procesu przeznaczonych do montażu panelowego - regulatory serii 3000

 

EUROTHERM MINI8 DZIAŁAJĄCY JAKO STEROWNIKEurotherm Mini8 - wielopętlowy sterownik PID

Programator zadawania

 

Mini8 może uruchomić do 8 bloków funkcjonalnych programatora. Każdy programator pozwala na uruchomienie jednego 16-to segmentowego programu z max. 8 wyj. zdarzeń. Wyjścia te mogą być wykorzystywane do połączeń wewnętrznych (soft wiring) lub jako zewnętrzne wyjścia cyfrowe lub przekaźnikowe. (Możliwości te zależą od typu i liczby wyjść dostarczonych zgodnie z zamówieniem). Każdy sterownik może przechowywać do 50 programów z max. 200 segmentami

 

 

Wykrywanie uszkodzeń elementów grzejnych

 

Z kartą wejściową przekładników CT3, sterownik Mini8 ma możliwość wykrywania uszkodzeń w elementach grzejnych. Mini8 może automatycznie skanować elektryczne elementy grzejne podłączone do logicznych wyjść sterujących sterownika i alarmować o zwarciu, przerwie w obwodzie lub jakiejkolwiek zmianie warunków pracy obwodu obciążenia.

Detekcja uszkodzeń w obwodzie obciążenia możliwa jest zarówno dla instalacji jedno- jak i trójfazowych.

Prąd obwodów obciążenia rejestrowany przez sterownik Mini8 po przeliczeniu na dostarczaną do obwodu moc dostępny jest dla systemów nadzorczych procesu.

 

Wykrywane przez sterownik Mini8 uszkodzenia:

 

Szybkie tworzenie własnych rozwiązań sterowania

 

Szeroki zakres funkcji narzędziowych w tym m.in. bloki matematyczne i logiczne pozwala na tworzenie własnych rozwiązań i strategii sterowania maszyn. Sterownik zawiera również różnorodne funkcje układów czasowych, bloki liczników, sumatorów oraz nieulotny zegar czasu rzeczywistego.

Graficzny edytor połączeń programu iTools znacząco ułatwia tworzenie własnych aplikacji oraz możliwość ich dokumentacji a ilustrowany podgląd gotowego już projektu może ułatwiać proces uruchamiania aplikacji.

 

Do konfiguracji, testowania i obsługi sterownika można wykorzystać również dotykowy panel konfiguracyjny VT505. Można zamówić standardowe konfiguracje sterownika i dopasowywać je do potrzeb własnych aplikacji lub korzystając z panelu VT505, tworzyć całkowicie własne rozwiązania.

 

współpraca sterownik Mini8 - panel operatorski VT505

Panel VT505 zawiera:

 

Receptury procesu

 

Funkcja wykorzystywana do szybkiej zmiany wartości parametrów sterujących procesem. Idealna wszędzie tam, gdzie wytwarzanych jest wiele różnorodnych produktów przez ten sam obiekt sterujący ale korzystających z różnych ustawień parametrów konfiguracyjnych. Mini8 pozwala na szybki wybór do 8 gotowych receptur przez HMI (np. s6000)

 

 

Komunikacja

 

Mini8 wykorzystuje stałą tablicę adresową Modbus zapewniającą łatwą integrację sterownika z systemami typu SCADA, PLC oraz urządzeniami opracowanymi przez innych producentów.

Adresy parametrów są stale i nie zależą od konfiguracji modułu.

Wspierane są wszystkie popularne obecnie protokoły takie jak: Ethernet, Modbus RTU, Modbus TCP, Profibus DP, CANopen, DeviceNet.

 

 

 

ELEKTRO-TRADING sp. z o.o.
Tel: +48 (0-32) 330-45-70,  Fax: +48 (0-32) 330-45-74,  e-mail: info@elektro-trading.com.pl
TOP