Rejestrator graficzny procesu typ 6180A / Eurotherm Chessell

DANE TECHNICZNE

Oprogramowanie

standard: Review, QuickChart, Edytor konfiguracji

 

opcje: Bridge, Batch, Screen Builder, Security Manager

Wyświetlacz LCD :

Typ: TFT 12,1"  XGA dotykowy

Rozdzielczość: 1024 x 768 pikseli

Typy i zakresy wejść :

dc V, dc mV, dc mA, termopara (ITS90), RTD 2/3 przewodow.,

styk zamkn. (nie wszystk. kanały)

 

Zakresy DC / rozdzielczość

-38mV ÷ 38mV / 1.4µV

-150mV ÷ 150mV / 5.5µV

-1V ÷ 1V / 37µV

-20V ÷ 20V / 720µV

 

Zakresy rezystancji / rozdzielcz.

0Ω ÷ 150Ω / 5mΩ

0Ω ÷ 600Ω / 22mΩ

0Ω ÷ 6kΩ / 148mΩ

 

Typy termopar:

B, C, D, E, G2, J, K, L, N, R, S, T, U, NiMo/NiCo, Ni/NiMo, Platinel, Pt20%Rh/,Pt40%Rh

 

RTD - typy:

Cu10, Cu53, JPT100, Ni100, Ni120, Pt100,Pt100A, Pt1000

Płyty wejść :

8 x 6 kanałów (max. 48)

We. zdarzeń :

4 x 6 we. (max. 24)

Płyty wyjść:

Wyjścia przekaźnikowe:

9 x 3 wyj. przełączne (max. 27)

9 x 4 wyj. NC (max. 36)

9 x 4 wyj. NO (max. 36)

 

Wyjścia analogowe:

4 x 2 wyjścia (max. 8)

Komunikacja - Ethernet:

10/100 baseT autowykrywanie

Protokoły: TCP/IP, FTP, Modbus TCP/IP, Modbus RTU, DHCP, Bootp, SNTP, SMTP, ICMP

Kabel: typ CAT5, max. 100 m

Wtyk: RJ 45

Komunikacja szeregowa:

2 porty - EIA 232 / EIA 485

Protokoły: ASCII (typowe aplikacje- we. stringów ascii, czytniki kodu kreskowego, czytniki kart kredytowych), ASCII printer, Modbus RTU MAster / Slave

Próbkowanie / odświeżanie:

8 Hz - we / wy. przekaźnik

8 Hz - wykreślanie przebiegów

8 Hz - wyświetlacz

1 Hz - dane numeryczne

Podtrzymanie bateryjne danych:

Czas, Data, wartości sumatorów, liczników, timerów, danych funkcji Batch, stopery, wart. średnie itp.

Czas wymiany: 3lata

Rejestracja i zapis danych:

Pamięć wewnętrzna: 32Mb / 96Mb

Karta pamięci CF / SD: do 1Gb

USB memory-stick (pen-drive)

ethernet / FTP

 

zapis w formacie UHH / CSV

Zasilanie :

standard:

85÷265V AC, 100÷370V DC

opcja LV:

 20÷42V RMS; 45÷400 Hz lub

 20÷54V DC 60VA

Stopień ochrony :

IP 65 (wyświetlacz i ramka)

IP 20 (obudowa)

Temperatura pracy:

0 do +50 °C

Wilgotność:

5 do 80% RH; bez kondensacji

Certyfikaty:

Kompatybilność  elektromagn. -

CE, cUL, (EMC)

Emisja i odporność: BS EN61326

Bezpieczeństwo: BS EN61010

Wymiary :

Obudowa przód:

292H x 292W x 261D mm

 

Otwór montażowy:

281 x 281 (-0 / +1 mm)

 

ciężar: 7 kg

 

DOKUMETACJA:

Specyfikacja

Oferta - EUROTHERM LTD

PRZEJDŹ do:

 

6180A  - Cyfrowy rejestrator graficzny formatu 180 mm / Eurotherm

Rejestracja do 48 kanałów wejściowych z próbkowaniem każdego max. 125 ms.

Cechy główne:

 

Rejestratory graficzne serii 6000 Eurotherm  - parametry - porównanie

 

Rejestrator graficzny 6180A Eurotherm - Łatwy w obsłudze, instalacji i konfiguracji

 

Łatwy w instalacji

 

Łatwy w konfiguracji

Łatwy w zastosowaniu

 

Ekran dotykowy

Dotykowy ekran TFT jest sercem rejestratora promowanego hasłem "Łatwy w użyciu, łatwy w konfiguracji". Jest to rzeczywiście najłatwiejszy obecnie sposób działania operatora w trakcie procesu.

Ułatwione jest nie tylko wybieranie poszczególnych opcji dynamicznie wyświetlanego menu czy też wprowadzanie danych, również łatwo można skonfigurować odpowiednie ekrany kolejnych etapów procesu z aktywnymi obszarami czy klawiszami obsługi które operator naciskając w jednym miejscu (np. zmiana wartości progu alarmu) może natychmiast zobaczyć odpowiadający tej akcji rozświetlony piktogram potwierdzający wykonanie tej czynności.

 

W miejscach czy środowiskach gdzie ekran dotykowy nie jest najpraktyczniejszym interfejsem obsługi, rejestratory serii 6000 pozwalają użytkownikowi wybrać inny tryb sterowania. Dzięki wyposażeniu w porty USB - łatwo uruchomimy obsługę przez standardową klawiaturę PC i mysz.

 

Interfejs USB Plug & Play

Rejestratory serii 6000 standardowo wyposażone zostały w 1 port USB (pod klapką na płycie czołowej rejestratora) i dodatkowe dwa porty USB dostępne jako opcja z tyłu urządzenia.

Karty pamięci typu memory stick mogą być wykorzystane jako dodatkowe urządzenia do archiwizacji danych.

Klawiatura i mysz po włożeniu w port nie wymagają żadnej dodatkowej konfiguracji.

Skaner kodu kreskowego może być wykorzystany do rejestracji informacji z kodu bezpośrednio w pola danych w tym również dla opcji Batch. Czytnik dyskietek na USB może być wykorzystywany do utrzymywania kompatybilności z podobnie skonfigurowanymi rejestratorami.

 

Komunikacja cyfrowa

Rejestratory serii 6000 posiadają funkcję auto wykrywania szybkości sieci ethernet 10/100baseT.

 

Ich możliwości komunikacyjne można oprzeć na protokołach: ASCII, FTP - klient i serwer, Modbus RTU, Modbus TCP/IP, SNTP (synchronizacja czasu), SMTP (e-mail), ICMP, Bootp, DHCP oraz na pracy w trybie Slave oraz opcjonalnie Master.

 

Interfejs szeregowy to para 9-pinowych portów szeregowych typu D, które są programowo wybieralne między EIA232 lub 422/485.

 

BRIDGE (Zdalny podgląd i obsługa rejestratora)

Wprowadzony przez Eurotherm pod nazwą BRIDGE pakiet oprogramowania  jest jedną z najmocniejszych funkcji rejestratorów serii 6000 (oraz 5000) Eurotherm. Zastosowanie go, zapewnia użytkownikowi szybkie i łatwe połączenie z rejestratorem, wszędzie tam gdzie jest dostępna sieć.

Korzystając ze zdalnego połączenia przez Bridge użytkownik wykona każdą operację którą do tej pory można było wykonać tylko bezpośrednio na rejestratorze. Nadzorca procesu, może pozostając w biurze, nadzorować działania z wszystkich miejsc produkcji.

 

Bridge - pakiet do zdalnego podglądu i obsługi rejestratora

Zdalna praca na rejestratorze za pośrednictwem PC i pakietu Bridge daje takie same odczucia i podgląd jak praca bezpośrednio na rejestratorze ale jest zupełnie niezależna. Jeżeli użytkownik np. przełącza ekrany procesu na zdalnym podglądzie to takie działanie nie zmienia aktualnie dostępnego podglądu na samym rejestratorze.

 

Pakiet Bridge jest licencjonowany i uaktywniany na rejestratorze, z możliwością zdalnej jego instalacji poprzez sieć. Wersja programu dla rejestratorów serii 6000 będzie działać również z istniejącymi rejestratorami serii 5000.

 

Krótki opis możliwości pakietu:

 

 

6180A Rejestrator firmy Eurotherm Chessell - bezpieczny

 

 

Rejestratory serii 6000 spełniają wymagania CFR21 part II oraz regulacje FDA dot. walidacji dla przemysłu farmaceutycznego i bio- farmaceutycznego w tym wszystkie wytyczne dotyczące metod elektronicznej rejestracji, zapisu i przechowywania danych elektronicznych.

 

Wszystkie nowo wprowadzone funkcje dotyczące bezpieczeństwa w rejestratorach nowej serii 6000 zostały zaadaptowane tak, aby były łatwe w użyciu. Dane procesu i wartości metadanych są nieprzerwanie rejestrowane w dużej, nieulotnej pamięci typu FLASH. Aby zabezpieczyć integralność tego zapisu, rejestrowane dane zapisywane są w plikach binarnych i weryfikowane wyliczaną sumą kontrolną.

 

 

Główne cechy systemu bezpieczeństwa nowych rejestratorów oparte są na:

 

System śledzenia i ochrony danych

Rejestratory graficzne serii 6000 umożliwiają stworzenie nielimitowanej ilości unikalnych kont użytkownika z obszerną listą przydzielania indywidualnych praw dostępu w obrębie każdego konta. Zapewnia to nie tylko dostęp do wyznaczonych obszarów czy funkcji rejestratora ale i upraszcza sposób dynamicznego wyświetlania menu przedstawiającego użytkownikowi tylko te funkcje menu do których ma dostęp.

 

Rejestratory nowej serii oferują również 2 systemy śledzenia i kontroli bezpieczeństwa danych - pakiet Audytora. Wersja pełna pakietu - Audytor spełnia wszystkie wymagania regulacji 21 CFR Part 11 dotyczącej elektronicznej rejestracji i procedur zapisu danych elektronicznych.

Pakiet w wersji okrojonej zwany Audit Trail również daje możliwość kontroli konfiguracji i wszelkich innych działań podejmowanych przez operatora jednak wersja ta pozbawiona jest możliwości zabezpieczania tej akcji elektroniczną sygnaturą.

Pełen zapis funkcji audit trail jest zintegrowany z plikami danych procesu, zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo danych i eliminując potrzebę archiwizacji oddzielnych plików audytora.

 

Elektroniczna blokada klapki zakrywającej dostęp do wymiennych nośników zapisu jest nie tylko prostym zabezpieczeniem rejestrowanych danych. Otwarcie klapki poprzedzone wprowadzeniem prawidłowego hasła jest rejestrowane tak jak i pozostałe akcje podejmowane przez operatora.

 

Główne cechy systemu bezpieczeństwa rejestratora:

Zarządzanie bezpieczeństwem

Pakiet Security Manager zdecydowanie ułatwia sposób obsługi kont użytkowników, haseł i praw dostępu z jednej bądź kilku lokalizacji.

Użytkownik może zmienić swoje hasło w jednym miejscu i system zadba o to by hasło to zostało zaktualizowane wszędzie tam gdzie było dotąd aktywne. W systemie można również określić różne strategie bezpieczeństwa, aktywne np. tylko w wyznaczonych obszarach całego systemu, Poszczególni użytkownicy mogą być przydzieleni do jednej lub kilku takich stref na indywidualnie określonych prawach.

 

 

 

 

6180A - rejestrator graficzny Eurotherm - elastyczny

Możliwości konstrukcji:

Szybka i bezproblemowa adaptacja do wymagań różnorodnych procesów

 

Aby umożliwić łatwą rozbudowę i jak najlepsze dostosowanie rejestratora do konkretnych potrzeb użytkownika rejestratory serii 6000 wyposażono w pakiety płyt opcjonalnych.

Rejestrator w wersji 6100A ma możliwość rozbudowy o 4 dodatkowe płyty opcji a wersja 6180A pozwala na rozszerzenie funkcjonalności aż o 9 takich płyt.

 

Interfejs USB (3 porty USB Plug & play) to dodatkowe możliwości wykorzystania możliwości rejestratora: rejestracja danych na popularnym paluszku USB (pen-drive) oraz możliwość szybkiego podłączenia do rejestratora dodatkowych urządzeń takich jak klawiatura, mysz, czytnik kodu kreskowego czy też wymiennej stacji dyskietek FDD.

 

Dostępne opcjonalnie wykonanie rejestratora z ramką ze stali nierdzewnej ułatwia zachowanie czystości i warunków higieny dla aplikacji w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i biotechnologii. Opcja ta eliminuje możliwość instalacji na panelu frontowym klapki z wymiennymi nośnikami zapisu, dlatego jeśli taki nośnik jest wymagany powinno się zamówić opcję zamontowania portów USB z tyłu obudowy rejestratora.

 

 

Możliwości oprogramowania

Można wykorzystać do 128 kanałów wirtualnych, wybieranych programowo i konfigurowalnych jako kanały matematyczne, sumatory lub liczniki.

 

Wybór ekranów użytkownika, możliwość zaimportowania własnej grafiki (jpg/gif) i zastosowanie elementów aktywnych do jak najpełniejszego odwzorowania wizualizacji procesu i sterowania jego przebiegiem można rozszerzyć przez zwiększenie pamięci pozwalającej na załadowanie większej ilości komponentów i obrazków wyższej rozdzielczości.

 

W porównaniu do rejestratorów serii 5000, zdecydowanie zwiększyła się szybkość przetwarzania poszczególnych stron wizualizacji oraz jakość wyświetlania obrazu. Rejestrator 6180A wyposażony w ekran XGA o rozdzielczości 1024 x 768, z 16 bitowym przetwarzaniem kolorów to zdecydowanie lepszy rejestrator niż podobne urządzenie z wcześniejszej serii 5000 - 5180V (SVGA, 12-bitowy kolor, rozdzielczość: 800x600 px).

 

Nowe rejestratory to również brak kłopotów z ewentualną rozbudową systemu zarządzania procesem bądź rozszerzeniem funkcjonalności samego rejestratora. W nowej serii wszelkie aktualizacje oprogramowania systemowego lub konfiguracji rejestratora można przeprowadzić zdalnie poprzez sieć: ethernet / internet bądź lokalnie wczytać dane aktualizacyjne z nośników wymiennych.

 

Pakiet oprogramowania Bridge to jedna z najmocniejszych cech rejestratorów serii 6000. Daje możliwość zdalnej konfiguracji i pełnego sterowania funkcjami jednego bądź kilku rejestratorów z max. 10 komputerów PC jednocześnie. Połączenie może być nawiązane przez lokalną sieć, połączenie typu dial-up oraz internet. Dla bezpieczeństwa połączenie nawiązywane za pomocą tego pakietu zabezpieczone jest hasłem dostępu.

W wersji Lite pakiet umożliwia również 10 użytkownikom jednocześnie przeglądać standardowe strony wyświetlane przez rejestrator. Pełna wersja pakietu daje pełen dostęp do wszystkich funkcji rejestratora.

 

Możliwości archiwizacji danych

Archiwizacja w pamięci wewnętrznej rejestratorów: pamięć flash - 32Mb / 96Mb, wymiennych kartach pamięci typu SD lub CF oraz na paluszkach USB tzw. 'Pen-drivy'

 

Przykładowe możliwe okresy archiwizacji z wykorzystaniem poszczególnych nośników i różnych czasów skanowania kanałów (zestawienie aktualne dla 1 grupy 6-ciu kanałów):

 

Nośnik Archiwizacji Próbkowanie / Czas archiwizacji  [ilość dni]
0,125s 0,5s 1s 5s 10s 30s 60s
Flash 32Mb 2,83 11,3 22,6 113 226 1,86 lat 3,7 lat
Flash 96Mb 8,5 33,98 67,9 339 1,86 lat 5,5 lat 11 lat
64Mb CF/SD 5,66 22,6 45,3 226 1,2 lat 3,7 lat 7,4 lat
256Mb CF/SD 22,6 90,6 181 2,4 lat 4,9 lat 14,8 lat 20 lat
1Gb Cf/SD 88 354 1,9 lat 9,6 lat 19 lat 58 lat 116 lat
Ethernet nieograniczony (zależny od pojemności lokalnego dysku)

 

 

 

ELEKTRO-TRADING sp. z o.o.
Tel: +48 (0-32) 330-45-70,  Fax: +48 (0-32) 330-45-74,  e-mail: info@elektro-trading.com.pl
TOP